oświetlenie półki z pieczywem

Projekt oświetlenia do piekarni

naświetlacze LED
Oświetlenie LED szynoprzewody

Projekt oświetlenia do piekarni musi uwzględniać czynniki decydujące o finalnym sukcesie.
We wszystkich piekarniach czy cukierniach, oświetlenie ma za zadanie spełnić kilka różnych funkcji. Po pierwsze powinno być przyjemne dla oczu oraz budować ciekawą atmosferę wnętrza. Tworzenie określonej atmosfery opiera się na różnych poziomach jasności i selektywnym akcentowaniu stref sklepu oraz zaznaczania ekspozycji określonych towarów. Kolejna funkcja to kierowanie oczu nabywców bezpośrednio na towary, przy czym rozwiązania oświetleniowe muszą wykonywać różne zadania – od oświetlenia ogólnego do podkreślania wartości wizualnej produktów.

Spis treści

Projekt oświetlenia do piekarni

Na etapie projektowanie oświetlenia do piekarni i cukierni zasadniczo opieramy sie na kilku rodzajach opraw. Głownie wykorzystujemy lampy montowane na szynoprzewody, różnego rodzaju lampy typu downlight montowane w suficie lub nasufitowo oraz lampy zwieszane (montowane w zastępstwie naświetlaczy szynowych).

Projekt oświetlenia do piekarni
NOWOCZESNE OŚWIETLENIE APETYCZNY WYGLĄD WYŻSZA SPRZEDAŻ

Naświetlacze piekarnicze i pozostałe lampy muszą obsługiwać dużą różnorodność kolorów i faktur i pokazywać je w najlepszym świetle. Instalacja oświetlenia LED musi być precyzyjna z precyzyjnie dobranym kolorem

Maxi-Led Baker LED Spot
Maxi-Led Baker LED Spot

oraz intensywnością świecenia. Wszystkie lampy LED serii Maxi-Led są montowane w Polsce, aby spełnić specyficzne wymagania instalacji. Rozmiar, kolor i intensywność mogą być wybrane tak, aby pasowały do ​​aplikacji. Zrównoważony system oświetlenia LED, który poprawia kolor i wydłuża okres trwałości produktu, ma kluczowe znaczenie. Wysokie CRI, nasz ekskluzywny system dopasowywania kolorów CRI pozwola na dokładne odwzorowanie kolorów dla lepszej prezentacji produktu. Niskie moce diodowe LED serii Maxi-Led zmniejszają ciepło, przedłużając okres przydatności produktu.

Projekt oświetlenia do piekarni

Zalety opraw LED: długa żywotność, łatwość montażu i wymiany, szybki zwrot z inwestycji (ROI), oszczędności w kosztach energii zredukowane ciepło emitowane w kierunku świecenia, zredukowany poziom szkodliwych promieni UV, możliwość uzyskania perfekcyjnego dopasowania kolorów optymalnych dla branży. Pod każdym względem, zakup opraw Maxi-Led ma dobrze udokumentowany sens dla każdej firmy piekarniczej i cukierniczej.

oświetlenia sklepu z pieczywem
oświetlenia sklepu z pieczywem

MAXI-LIGHT to firma specjalizującą się w sprzedaży oświetlenia – mamy na swoim koncie kilkaset wdrożeń oświetlenia przeznaczonego do żywności, głównie w sklepach mięsnych oraz piekarniach oraz sklepach ogólnospożywczych.

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą oświetlenia, opraw, oraz źródeł światła. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oświetlenia oraz pomożemy w rozwiązaniu problemów związanych z wyborem oświetlenia i rodzaju opraw oświetleniowych.

Zapraszamy do współpracy oraz kontaktowania się z nami w kwestiach związanych z doborem oświetlenia powierzchni handlowej. Projekt oświetlenia do piekarni gratis!

ENERGOOSZCZĘDNIE

Oferujemy najnowsze rozwiązania oświetleniowe do piekarni. Naświetlacze sklepowe LED to rodzaj oświetlenia, w którym jako źródeł światła używamy bardzo wydajnych diod COB LED (5W-40W). Nasze naświetlacze przygotowane są do montażu na szynoprzewodach lub naściennie / nasufitowo.

Technologia LED to wieloletnia żywotność (20-50 tys godzin) jak również brak emisji ciepła w kierunku świecenia oraz śladowa emisja promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego. Odpowiedni dobór rozwiązań oświetleniowych to oszczędności energii nawet o kilka tysięcy złotych w skali roku.

W ciągu ostatnich kilku lat cena energii elektrycznej wzrosła o około 40%. Największą zaletą LED jest energooszczędność (3-8x niższe zużycie energii). Problem doboru odpowiedniego oświetlenia LED to nie tylko dobranie natężenia światła, ale uzyskanie światła o odpowiedniej jakości.

SYSTEM BEZPOŚREDNIEJ DEZYNFEKCJI UV

Jak działają lampy bakteriobójcze UV-C?

Lampy UV bakteriobójcze UV-C są zalecane do podnoszenia czystości mikrobiologicznej w pomieszczeniach, w których jest wysokie ryzyko występowania różnych drobnoustrojów. Oprawy biobójcze emitują promieniowanie ultrafioletowe UV-C, które w sposób nieodwracalny usuwa bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz inne drobnoustroje. Promieniowanie UV-C dezynfekuje skutecznie powietrze, podłogi, przedmioty i wszelkie inne powierzchnie w pomieszczeniach.

Lampy UV

Zabijają:

  • bakterie
  • wirusy
  • grzyby
  • pleśń
  • roztocza

Światło (promieniowanie) UV-C niszczy m.in. łańcuchy DNA bakterii i wirusów i uniemożliwia ich namnażanie się, poprzez to może zostać wykorzystane do sterylizacji. Ultrafiolet C ma silne własności bakteriobójcze, dlatego wkracza szeroko poza medycyną i farmacją do produkcji, magazynowania i handlu żywnością. Zastosowanie obiegów powietrza z lampami UV-C, które jest skutecznym sposobem zabezpieczenia przed zakażeniem, zwiększa ich efektywność . Regularne naświetlanie powierzchni znacznie ogranicza namnażanie drobnoustrojów.