oswietlenie led do piekarni

Wzrost obrotu w piekarni dzięki LED

Szybkie zwiększenie sprzedaży w piekarni i cukierni dzięki lampom LED

Warto zadbać o ekspozycję
Statystyki badań rynku jasno pokazują, że niemal 80% konsumentów jako miejsce zakupu pieczywa wybiera piekarnie, sklepy firmowe, stoiska patronackie lub ewentualnie sklepy osiedlowe. Okazuje się bowiem, że mimo dużej dostępności i ilości dyskontów spożywczych i marketów w kwestii pieczywa klienci stawiają na jakość oraz pewność źródła, z którego pochodzą wypieki.
505876434
Polacy w zdecydowanej większości kupują pieczywo codziennie a dodatkowo ponad 60% spośród badanych deklaruje, że spożywa pieczywo więcej niż raz dziennie. Z punktu widzenia piekarni są to oczywiście bardzo dobre wieści. W odpowiedzi na zapotrzebowanie po stronie konsumentów powstaje coraz więcej punktów sprzedaży pieczywa a piekarnie prześcigają się w poszerzaniu oferty o coraz to nowe wypieki – również z uwzględnieniem coraz bardziej specyficznych wymagań klientów. Oczywiście w efekcie mamy też coraz większą konkurencję na rynku. W przypadku stałych klientów w większości przypadków dobre pieczywo „obroni się” jakością i smakiem. Aby jednak ten smak i jakość poznać klienci muszą być w jakiś sposób zachęceni do skorzystania z oferty danej piekarni czy punktu sprzedaży.

Pora oświetlić półki – polecamy specjalne świetlówki LED oraz paski LED do pieczywa.

Nawet najlepsze pieczywo wyeksponowane w niewłaściwy sposób traci wszystkie walory, które mogą przyciągnąć

oświetlenie półki z pieczywem
Doświetlenie półek z pieczywem

potencjalnych konsumentów. I tu dochodzimy do sedna spawy – możesz mieć świetny produkt ale jeśli nie zachęcisz klienta do tego aby spróbował Twojego pieczywa to nikt nie dowie się o tym jak dobry produkt oferujesz.
Zapach i wygląd pieczywa, miła obsługa oraz odpowiedni wystrój punktu sprzedaży – wszystko to przyciąga uwagę potencjalnych klientów piekarni i cukierni. Badania pokazują, że właściwie zaprojektowana przestrzeń do ekspozycji towaru oraz dobrze dobrane oświetlenie ma bardzo duży wpływ na ostateczną decyzję zakupową klientów piekarni i cukierni i może zwiększyć przychody nawet o 100%.

WAŻNE!
Dobierając oświetlenie do punktu sprzedaży pieczywa zwróć uwagę na:

  • Temperatura barwy około 2700K jest najlepsza do podkreślenia walorów pieczywa
  • Współczynnik odwzorowania kolorów: CRI>90
  • Rozproszenie lub skupienie strumienia światła – dobieramy zależenie od miejsca oświetlenia
  • Intensywność oświetlenia – odpowiednio dobrana do strefy: inne są oczywiście parametry dla okna wystawowego, inne dla półek na ścianie, inne dla koszy z pieczywem, inne w punkcie kasowym
  • Energooszczędność – użycie opraw LED przekłada się w prosty sposób na wysokość rachunków za prąd.


Jeśli masz pytania dotyczące doboru oświetlenia do konkretnego puntu sprzedaży nasi eksperci chętnie na nie odpowiedzą – napisz na office@maxi-light.pl lub zadzwoń: 505 876 434

nasze oświetlenie to dobra inwestycjaNasze oświetlenie to pewna i dobra inwestycja

Świeże, pachnące, pięknie wyrośnięte i wypieczone, pieczywo ze skórką w ciepłym złotym kolorze – tak można określić najprościej to czego oczekują klienci piekarni. Jeśli masz taki właśnie produkt pokaż go klientom w taki sposób aby dostrzegli jego wszystkie walory. Trudno oprzeć się zapachowi świeżo upieczonego chleba a jeśli do tego pieczywo jest odpowiednio wyeksponowane i właściwie dobrano oświetlenie podkreślające jego walory to z pewnością również nowi klienci zdecydują się na skorzystanie z oferty danego punktu sprzedaży.